Shqiperia

COVID-19/ Rritet numri, MSH: 34 raste të reja në 24 orët e fundit. Shkon në 712 numri i të prekurve

Ka shkuar në 712 numri i të prekurve me koronavirus në vend me 34 raste te reja.

Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dalë pas testimit të kryer në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit.

Harta eshte zgjeruar ne Kukes, Tirane, Kurbin, Lushnje, Berat dhe nje rast ne Permet.

Dita e djeshme shenoi 15 raste te reja, me shumicen e tyre ne Tirane./tpz