Bota

Dalin rezultatet e referendumit të Kurdistanit

Komiteti organizativ i referendumit separatist në rajonin e Kurdistanit të Irakut njoftoi rezultatin përfundimtar duke thënë se nga 4.5 milion votues në referendumin për ndarjen e Irakut, 92.73% prej tyre kanë votuar pro ndarjes.

Referendumi separatist i rajonit të Kurdistanit të Irakut është organizuar më 25 shtator me gjithë kundërshtimin e qeverisë qendrore dhe kundërshtimin e faktorit ndërkombëtar e rajonal./ PT

OPINIONE

INTERVISTA