Shqiperia

“Do bëjmë gjithçka për të mos pranuar gjendjen e sotme”, Basha: Rama duhet të kishte dhënë dorëheqjen

Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh i vendosur për të bërë gjithçka për të mos e pranuar gjendjen e sotme në vend. Kështu deklaroi ai në konferencën për mediat gjatë pasdites, pak minuta pasi kryeministri Edi Rama e kishte mbyllur bisedën me mediat.

Basha tha se nëse Rama do vendoste interesin e shqiptarëve para të vetit sot duhet të dilte të jepte dorëheqjen.

“Në emër të opozitës dua  të konfirmoj se ne jemi të vendosur të bëjmë gjithçka për të mos e pranuar gjendjen e sotme që është tërësisht dhe kryekëput përgjegjësi e një njeriu i cili sot po të kishte vendosur për një sekondë interesat e shqiptarëve para të vetave do kishte dalë të jepte dorëheqjen, por sigurisht që nuk e prisnim sepse e dimë. Ne nuk presim më, nuk kemi përse të presim më. Rruga është e qartë, ne kemi vendosur që të bashkojmë të gjithë shqiptarët, për ndryshimin që Shqipëria meriton”, deklaroi Basha./Balkanweb/