Bota

Forcat e Armatosura Turke dërgojnë përforcime në kufirin me Sirinë

Forcat e Armatosura Turke dërguan përforcime në autoblinda dhe personel njësive ushtarake në kufi me Sirinë.

Autokolona e përbërë nga 9 mauna që transportonin autoblinda, të cilat u nisën nga Komanda e Brigadës së 20-të të Blinduar në Sanliurfa dhe një autobusë me personel, nën masa të shtuara të sigurisë arritën në nënprefekturën Akçakale.

Mësohet se autokolona në fjalë u dërgua me qëllim përforcimi të personelit që ndodhet në kufi me Sirinë./trt

OPINIONE

INTERVISTA