Fushë Krujë, shpërthim në gurore, i vendosin 200 gr tritol

FUSHË KRUJË-I vendosin 200 gramë tritol, shpërthim në një gurore në fshatin Borizanë të Fushë Krujës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:30 të kësaj të shtune ndërsa sasia e eksplozivit ishte vendosur pranë kabinës elektrike të gurores të shtetasit R.Sh.

Nga shpërthimi i fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar, por puna e biznesit është pezulluar pasi nga dëmet e pësuara nuk mund të furnizohet me energji elektrike.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton mbi shkaqet e mundshme të vendosjes së tritolit./ Shqiptarja.com

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne