Rajoni

Gjendje e rëndë në Maqedoni/ Deputet të plagosur rëndë

Gjendje e jashtëzakonshme po ndodh në kuvendin e Maqedonisë, pasi protestuesit kanë hyrë me forcë në kuvend duke shkatërruar gjithçka dhe duke dhunuar deputet.

Kreu i LSDM Zoran Zaev është rrahur barbarisht, ndërsa deputeti shqiptar Ziadin Sela është në gjendje kritike për jetën raportojnë mediat maqedonase./ Gazeta Impakt

OPINIONE