Bota

Hezbollah: Një dron izraelit u rrëzua në Liban

Hezbollahu i Libanit njoftoi sot se ka rrëzuar një dron izraelit në zonën kufitare jugore, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Muxhahidët e Rezistencës Islame reaguan me armët adekuate ndaj dronit izraelit ndërsa po kalonte kufirin palestinezo-libanez në drejtim të fshatit jugor Ramyeh”, tha Hezbollah në një deklaratë.

“Droni u rrëzua dhe tani ai është në duart e rezistencës”, shtoi grupi.

OPINIONE