Islamofobi Rajoni

Hipokrizia katolike; Meshë për Adem Demacin

Kisha katolike në Katedralen “Nëna Terezë” në Prishtinë do të mbajë meshë për ateistin dhe anti katolikun Adem Demaçi.

Kjo është një hipokrizia e kishës, e cila pas vdekjes do të shenjtërojë një njëri kundërshtar të propagandes katolike dhe rolit përcarës të Ibrahim Rugovës në Kosovë.

Mesha hipokrite ka filluar në orën 11:00 dhe do të udhëhiqet nga katundari kosovar, Imzot Dodë Gjergji. Atdhetari Adem Demaçi u nda nga jeta të enjten në moshën 83 vjeçare dhe dje iu dha lamtumira e fundit. Trupi i Bacës Adem është varrosur në Varrezat e Dëshmorëve në Velani të Prishtinës.

Edhe pse ateist i bindur, Kisha po e përdhos kujtimin e tij. Baca Adem në këto momente është duke u përpëlitur në varr me atë që po i bën Kisha Katolike, heroit të madh të Kosovës.

Burimi: Gazeta impakt

OPINIONE