Bota

Irani solidarizohet me qeveritë dhe popujt e Indisë, Kinës dhe Mianmarit

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Iranit ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave të përmbytjeve të fundit në Indi, Kinë dhe Mianmar.

Sejed Abas Musavi, zëdhënës i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Iranit ditën e martë shprehu keqardhje për viktimat e përmbytjeve të rënda që përfshinë Kinën, Indinë dhe Mianmarit. Përmbytjet dhe rrëshqitjet et okës së javës së kaluar në jug dhe juglindje të Azisë shkaktuan vdekjen e 100 personave në shtetin Karnataka, Maharashtra dhe Kerala të Indisë, 47 personave në veri dhe perëndim të Mianmarit dhe 8 personave në Xian të Kinës./parstoday

OPINIONE