Kandidati presidencial në Francë: Sulmi i Amerikës në Siri akt kriminal

Kandidati majtist në zgjedhjet presidenciale në Francë sulmin raketor të SHAB kundër Sirisë e quajti akt kriminal dhe të papërgjegjshëm dhe shtoi: “Presidenti amerikan Donald Trump me sulmin raketor kundër Sirisë bëri një gabim të madh.

Zhan Luk Melanshon, ish-nënkryetari i frontit majtist të Francës dhe kryetar i lëvizjes së re “Franca e Pavarur”, deklaroi se sulmi raketor kundër Sirisë vetëm sa do të shtojë tensionet në këtë vend dhe do të komplikojë zgjidhjen politike të krizës siriane./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne