Islamofobi Rajoni Shqiperia

Kolec Palok Traboini sulmon qytetarët e Gjilanit

Katoliku ekstremist Kolec Traboini në një nga postimet e fundit të tij në internet ka sulmuar qytetarët e Gjilanit.

Një qytetar që ka mbuluar bustin e heroit shqiptaro-serb Gjergj Kastrioti me një leckë, Kola i cili përflitet që është pasardhës i Ded Gjo Lulit, bashkëpunëtorit të serbeve dhe malazezëve në Shkodër, ka lëshuar një batare të madhe kundër qytetarëve të Kosovës dhe muslimanëve në vecanti.
Kola që ushqen një urrejtje të trasheguar që nga mercenari malazez Ded Gjo Luli i shan si perversë, ndyresira etj ata shqiptarë që nuk respektojnë heroin e Kolës.

Me poshte eshte postimi fanatik i Kolec Palok Traboinit:

– Pasi kohë më parë e rrëzoi “nata” në Mitrovicë shtatoren e Nënë Terezës, për të cilen kemi shkruar, tash i vjen rradha në Gilan ti hedhin futën e zeza bustit të Gjergj Kastriotit pikërisht në vitin e tij jubilar.Thonë se e ka mbuluar një shitës që shiste materiale kulti (flija). Ky revansh i çmëndur duhet ndalur me çdo kusht. Këta pjella të verbëra duhen gjetur e duhet trajtuar siç e meritojnë kriminelët që duan ta shkatrrojnë kombin shqiptar. Nuk janë rastësi. Nuk ka mundësi të ketë kaq shumë rastësi në ato mjedise ku po ushqehet një fanatizëm i tërbuar antikombëtar. As mosdije nuk është. Janë provokime e revanshe mesjetare të kalkuluara mirë e që veprojnë prej 27 vjetësh.e të mirëpaguara.
Kur ju nuk respektoni heroin kombëtar të gjithë shqiptareve, o fanatikë të sëmure, o pjella përverse te errësirës, si mund të jeni tolerant me njeri-tjetrin në diversitete besimi. Po ku e gjejnë guximin këta ndyrësira?!
O ju dhjefsha propogandën bajate të tolerancës, o njerëz primitivë e bukëshkalë të Kombit!