Koronavirusi, Vasili: Arsye për panik nuk ka, i gjithë Ballkani ka një numër shumë të ulët rastesh

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një statusi në rrjetet sociale, ka komentuar situatën e krijuar nga përhapja e koronavirusit. Përmes një liste me vendet e prekura, tregohet se i gjithë Ballkani ka një numër të ulët të prekurish.

STATUSI I PLOTË

Situata lidhur me coronavirusin vazhdon te tregoje nje prevalence shume te ulet ne Ballkan.
Shqiperia, Bosnje-Hercegovina, Mali i Zi, Bullgaria, Turqia dhe Serbia nuk kane asnje rast me coronavirus.

I gjithe Ballkani ka deri me tani nje numer shume te ulet dhe vetem 24 raste.

Vigjilenca sanitare dhe masat maksimale parandaluese duhet te vazhdojne pa asnje tolerim.
Arsye per panik dhe konfuzion nuk ka.

/tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne