Shqiperia

Majko nxit takimin Rama-Basha drejt dhunës

Deputeti i PS, Pandeli Majko e cilëson krizën politike si një nga më të ultat që ka ndodhur në Shqipëri. Ai shpreson se takimi mes Ramës dhe Bashës në Presidencë, të përfundojë me një marrëveshje, qoftë edhe e pandershme.

“Kriza politike që po ndodh aktualisht duket të jetë ndër më të ultat që ka ndodhur në Shqipëri. Ajo po shoqërohet nga shfaqje groteske të trimërisë si frikë dhe frikës si trimëri… Shpresoj në një marrëveshje “pa nder” se sa në një konflikt të “moralshëm”! Mirëmëngjes!”, shkruan Majko në Facebook.