Shqiperia

Meta dhe Vasili ‘kokë më kokë’ me Idrizin…paralajmërohet edhe një konferencë e rëndësishme!

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili dhe ish lideri i saj Ilir Meta, po zhvillojnë një takim kokë më kokë me kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizin.

Takimi me tyre, po mbahet në selinë e partisë Lëvizja Socialiste për Integrim. Takimi vjen në kulmin e fushatës elektorale, në një kohë kur tonet janë ashpërsuar së tepërmi dhe kur Rama-Meta kanë kaluar tashmë në akuza shumë të forta duke deklaruar hapur se tashmë nuk e konsiderojnë më veten në një koalicion. Ndërkohë që në orën 11:15 nga selia e LSI-së pritet që ish kreu i kësaj parti, Ilir Meta të dalë në një konferencë për mediat.

OPINIONE