Bota Video

Olsi Jazexhi mbron ne Fax News voten e Shqiperise ne OKB

Dr. Olsi Jazexhi i ftuar ne Fax New mbron vendimin e Shqiperise per te votuar ne OKB kunder vendimit amerikan per te njohur Jeruzalemin si kryeqytet te Izraelit. Dr. Jazexhi shpjegon pse Evropa e Bashkuar, Vatikani, Brukseli, India, Rusia dhe Bota Muslimane e kundershtuan vendimin amerikan kunder palestinezeve. Ai komenton edhe kercenimet e Trumpit kunder botes dhe pergjigjen qe bota e qyteteruar i dhane arrogances amerikane. Ne emision sqarohet edhe historia e pushtimit te Palestines nga Izraeli dhe perpjekja e palestinezeve per te  krijuar nje shtet per veten e tyre, dhe rendesia qe kjo vote ne OKB ka per Shqiperine per te treguar qe Shqiperia nuk eshte nje koloni amerikane.

OPINIONE