Opinion

PANDEMIA KONTRAVERZE NJË LUFTË E HESHTUR..!

Nga: Savash VELIU

Gjykuar sipas rrethanave kontraverze rreth Covid-19 shihet se në rrethinën tonë më të ngusht ajo nuk përkon as nga afër me realitetin objektiv të ekzistencës së Rrezikut të tipit Pandemik që gjithë bota të shpallet rrezik potencial që të futen në karantin shtëpiak larg vërtetësis sepse hapur shihet se është më shumë një loj politike se sa problem shëndetsorë. Pra, duket se është fitne dhe fesat mes dy rrymave ideologjike të Tradicionalistëve Globalist dhe të Inovatorëve Botëror që kërkojnë ndryshim rrënjësor të Sistemit Ndërkombëtar mashtrues. Ryma e parë lufton për ruajtjen e traditës së vjetër plaçkitëse derisa ata të dytët Sovranistët që duan ndryshime në Sistemin Bankier plaçkitës dhe zhvatës ndaj shteteve.

Sot presidenti amerikan Donald Tramp proklamoi hapur se nuk do të paguaj detyrimet ndaj OBSH’s me asnjë cent, një organizatës zhvatëse dhe profiterësh botëror, gjegjësishtë ndaj Tedros Adhonam Ghebreyesus një palaço afrikan. Në SHBA shihet një ‘’zgjimi i madh’’!Pse palaço?

Kryetari i OBSH-së është një projekt i imponuar prej rrymave gjegjësishtë Soros & Bill Gates ose më drejtë prej Tradicionalistëve POMPEO-KLINTONICA që detyrimisht të shpallet Pandemia botërore me kusht që populli të struket për muri e të detyrohen për vaksinim kundër virusit. Me sa dihet për virus nuk ka vaksin dhe për vaksinim global nuk ka assesi nevojë, sepse virusi është sezonal dhe për të nuk vaksionohen njerëzit. Një Vaksinim të detyrueshëm global të njerëzimit është akt antiligjor e sanksionuar edhe me ligjet aktuale ndërkombëtare kundrejt vullnetit të njeriut. Dmth, këtu ka manipulim me vullnetin e popujve të lirë dhe manipulimi me gjendjen e fabrikuar është vepër penale e nënshkruar nga çdo ligj shtetëror.

Kush është Tedros Adhonam Ghebreyesus?

Tedros është një mikrobiolog etiopian dhe studiues kinse i ”njohur” ndërkombëtarisht i malaries i cili ka qenë Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit që u instalu nga viti 2017. Ai është i pari jo-doktor i aprovuar nga Unioni Afrikan dhe i pari Afrikan në këtë post të rëndësishëm botëror.

Tedros shërbeu si Ministri i Jashtëm i Etiopisë nga 2012–2016. Poashtu Tedros shërbeu si Ministri i Shëndetësisë i Etiopisë nga viti 2002 deri në 2012.

Megjithatë, lideri i tanishëm i OBSH është akuzuar për disa skandale humane. Në maj të 2017, u shfaqën në drejtim të tij akuza që lidheshin për një mbulim të supozuar të tre epidemive të mundshme të kolerës në Etiopi në 2006, 2009 dhe 2011. Akuzatorët shpreheshin se në një përpjekje për të fshehur epideminë e malarias, ai ka detyruar zëdhënësit e tij të mbulonin këtë sëmundje duke u prononcuar se ajo ishte një sëmundje tjetër, më pak e rrezikshme. Fshehja e këtyre epidemive kushtoi me vrasjen e drejpërdrejtë të miliona fëmijëve etiopian (ndoshta musliman). Akuzat u bënë nga Larry Gostin, një profesor amerikan i drejtësisë, por Delegacioni (sigurisht i korruptuar) i Bashkimit Afrikan në OKB hodhi poshtë raportin, botuar në New York Times, me pretendimin se ajo ishte “një fushatë e pabazuar dhe shpifje, që kishte për qëllim dëmtimin e imazhit të kandidatit para zgjedhjeve të OBSH”.

Tedros Adhanom është kritikuar gjithashtu për arritjet e ekzagjeruar dhe një CV të fryrë (ngjajshëm me tutorët e tij Soros, Bill Gajts që skanë dy ditë shkollë), e cila është në kundërshtim me statusin shëndetësor të Etiopisë, i cili është i dobët edhe krahasuar me vende të tjera afrikane, sidomos kur bëhet fjalë për sëmundje potencialisht të parandalueshme, si HIV, malaria, tuberkulozi, parazitët e zorrëve, infeksionet akute të frymëmarrjes dhe sëmundjet e diarresë.

Edhe Alexander Lukashenko për OBSH (organizata botërore satane) thotë: Ata bandita nuk kanë ndjenja ndaj neve. Ata janë organizatë kriminale. U orvatën të na i shesin masat, ilaqet dhe vaksinat e tyne. Nuk suksessuan. Mendoj se ska asnjë i sëmurë nga Koronavirusi! Janë të vdekurit nga sëmundjet kronike të cilat i kanë pasur edhe më para. E bemë obdukcionin ndaj të gjithëve që vdiqën gjatë kësaj periudhe. OBSH nuk kishte se çka të thotë.

Është një moment interesant në këtë tablo kur Rusia e Turqia i dërgojnë ndihma Amerikës gjegjësisht Trampit që tregon një rreshtim dhe primat të ri global politikë e më e theksuara ajo që Turqia po del me ilaqin dhe vaksinën kundër covidit hipotetik që ta prish planin e vaksinës nga Gejts edhe pse duke kuptu lojën dhe pandeminë Turqia nuk doli hapatas kundër !!

Dhe tani ti kthehemi rajonit tonë të raskapitur prej garniturës aktuale politike të instaluar në pushtetet tona ballkanike prej viteve të ‘90-ta që popullin dhe shtetet të plaçkitura në mënyrë arbirtrare i varfëruan ekonomikisht në favor të Evropës, gjegjësishtë ndaj Gjermanisë së kancelares Merkel, e cila një ditë duhet të përgjigjet para drejtësis. Shikuar realisht, pikërishtë Shetet Ballkanike me udhëheqësit e tyre shtetëror janë kukllat e tutorve të Tradicionalistëve Globalist ose grupit të Klintonëve me Soros e Bill Gejts që bëjnë gjithçka për tutorët e tyre që të ruajnë postet dhe pasuritë e plaçkitura shtetërore dhe siç duket u ka ardhur fundi e janë të gatshëm të pranojnë çdo detyrim nga tutorët siç është edhe vaksinimi i detyrueshëm me ligj që sanksionohet edhe me burgosje të qytetarit.

Një joseriozitet tjetër tregon edhe hapja e bastoreve dhe kazinove si prioritet nga Shteti që produkt e sheh kazinot dhe bastoret për mbijetesë të shtetit që është edhe një indikator se bëhet fjalë për një manipulim politik me koronavirusin…/gazetaimpakt

OPINIONE