Bota

Përleshje në Katalonja, 80 të plagosur 33 të arrestuar gjatë natës

Eshtë me 80 të plagosur, mes të cilëve 46 polic, bilanci i përleshjeve të ndodhura në Katalonja gjatë natës së të mërkurës dhe të enjtes, më e dhunshmja që kur kanë filluar protestat për liderat e dënuar separatist.

Të arrestuar janë deri tani 33 persona.

Gjatë mëngjesit të sotëm demonstruesit kanë bllokuar shumë rrugë në të gjithë Katalonjën, përfshirë edhe autostradën që lidh vendin me Francën./balkanweb

OPINIONE

INTERVISTA