Përmet, 15 doza kōkainë në dhomën e hotelit, arrestohet 38-vjeçari

Policia e Përmetit ka arrestuar ditën e sotme një 38-vjeçar.

Mësohet se shtetasi me iniciale L.TH, kishte marrë me qira një dhomë hoteli dhe aty i janë gjetur 15 doza me lëndë narkotike kōkainë.

Sakaq, bëhet me dije se 38-vjeçari i shpërndante me qëllim tregtimi.

Ndërkohë materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Përmetit, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë:

Goditet një rast i shpërndarjes së drōgave të forta në doza të vogla.

Bie në pranga 38-vjeçari që posedonte dhe shpërndante lëndën narkotike.

Sekuestrohen 15 doza me lëndë narkotike kōkainë.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë krīminale të shpërndarjes së drōgave të forta, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative se një shtetas dispononte lëndë narkotike, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Përmet, arrestuan në flagrancë shtetasin:

Th., 38 vjeç, banues në Përmet.

Gjatë kontrollit të ushtruar në një nga dhomat e hotelit që ky shtetas e kishte marrë me qira, Policia gjeti 15 qese të vogla transparente me lëndë të dyshuar narkotike të llojit kōkainë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne