Rajoni

Plaku nga Kosova çmendet pas statujës se murgeshës Tereza

Ai e pastron çdo ditë statujën e murgeshës Tereza në Prishtinë pa asnjë lloj shpërblimi për punën që bën. Çdo dite e lan, e pastron dhe e puth me mallëngjim. Duket se plakut i ka ikur truri fare pas murgeshës Tereza, e do shumë atë dhe e adhuron si idhullin e tij shpëtimtar. Foton e ka bërë  publike inicuesi i krijimit të rrjetit shqiptar të biznesit të Diasporës, dhe zyrtar i qeverisë së Kosovës, Naim Dedushaj në një postim në rrjetet sociale.

Ja shenimi i plote i Naim dëedhushjta ne facebook: Sot takova tek permendorja e Nenes Terze ne Prishtine nje burr e humanist Shqiptar qe per çdo dite e pastron permendoren e shenjtores shen Terzes !Ky humanist shqiptar me tregoi se pse e ban kete gjest pa pagese dhe per çdo dite “ kjo shenjtorja jone Nana Tereze kaLane vepra te medha per mbare boten , vepra te medha per shqiptari , na ka zbardh ftyren krejt shqiptareve tha ai me Lotë ne sy ! Respekt