Shqiperia

Policia bashkiake e Tiranës, sherr me shitësin ambulant

Policia bashkiake e Tiranës u përplas me një tjetër shitës ambulant. Nisja Thurje postoi një video, si denoncim të sjelljes agresive të njerëzve më uniformë të policisë së Bashkisë së kryeqytetit ndaj atyre që kërkojnë të nxjerrin ndershmërisht jetesën.” Personi ne VIDEO po shiste misra. Te nxirrte buken e femijeve. Po rrinte deri vone se sot ka patur shi dhe ska patur mundesi. Femijet ne shtepi presin. Vijne xhandaret e Erion Veliajt, taksidaret e veshur me pushtet nga ne dhe e kapin sikur te ishte kriminel. Krimi i vetem i tij eshte qe nuk vjedh por punon per te mbajtur gjalle familjen. TURP DHE NEVERI!”, shkruhet në postimin e nismës Thurje që shoqëron videon.

OPINIONE