Bota

Policia izraelite vrau të riun palestinez në Jerusalem, al-Kuds

Policia Pushtuese Izraelite vrau të enjten një shtetas palestinez dhe plagosi katër të tjerë në qytetin al-Isawiya në veri të qytetit të Jerusalemit.

Wafa raportoi se policia izraelite e armatosur rëndë hapi zjarr në një grup të rinjsh palestinezë duke vrarë në kërë rast Muhamed Obaidin, 20 vjeç, dhe duke plagosur katër të tjerë.

Ndërkohë që banorët u bënin thirrje që ambulancat të hynin në al-Isawiya, Forcat e Policisë Izraelite i mbyllën të gjitha hyrjet në qytet.

Para sulmit të policisë izraelite, banorët e Al-Isawiya organizuan një protestë kundër shkeljeve të të drejtave nga izraelite dhe ngacmimeve të përditshme.

Burimi : The Palestinian Information Center / ML

OPINIONE

INTERVISTA