Shqiperia

Sekuestrohet pas pesë orësh ndjekje në det gomonia e drōgës në Vlorë, ende nuk janë kapur skafistët

Kapet mjeti lundrues i dyshuar me drogë në Vlorë.

Pas një operacioni prej pesë orësh gomonia e cila dyshohet se ngarkoi drōgë në Vlorë u braktis nga skafistët dhe u bllokua nga policia.

Ndërkohë po vazhdon kontrolli nga toka. Të gjitha forcat kanë rrethuar zonën dhe po vazhdojnë kontrollin për kapjen e skafistëve.

Pakot që dyshohet se janë me lëndë narkotike janë hedhur në det./tpz