Bota

SHBA, disa tornado godasin Mississippi-n, të paktën 6 të vdekur (Video)

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën si pasojë e disa tornadove që kanë goditur të dielën Mississippi-n. Guvernatori, Tate Reeves shpalli menjëherë gjendjen e emergjencës për të mbrojtur shëndetin dhe sigurinë e popullatës.

“Ne do të mobilizojmë të gjitha burimet e mundshme për të mbrojtur jetën dhe pronat e të gjithëve. Ju nuk jeni vetëm”- tha guvernatori Tate Reeves.

Në këtë periudhë si dhe e gjithë bota SHBA-të po përballen me koronavirusin i cili i ka marrë jetën mijëra njerëzve. Në SHBA deri tani ka mbi 530 mijë të infektuar dhe mbi 20 mijë persona që kanë humbur jetën. Mississippi ka 2781 raste të infektuar nga koronavirusi nga të cilët 96 persona kanë humbur jetën./BW

(BalkanWeb)