Bota

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Turqisë vizitë në Katar

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Turqisë, gjenerali Hulusi Akar, në kuadër të një vizite zyrtare, po qëndron në kryeqytetin e Katarit, Doha.

Në një njoftim nga Shtabi i Përgjithshëm i Turqisë thuhet se Akar në kuadër të vizitës së tij zyrtare shoqërohet nga komandanti i Forcave Detare, Adnan Ozbal.

Në Qendrën Kombëtare të Kongreseve të Katarit zhvillohet Panairi dhe Konferenca Ndërkombëtare e Mbrojtjes Detare në Doha (Doha International Maritime Defence Exhibition and Conference DIMDEX 2018). (AA)

OPINIONE