Shqiperia

Shkrumbohet gjatë natës banesa në Pukë, zjarri dyshohet se u shkaktua nga…

Një banesë është shkrumbuar gjatë natës në Pukë. Ngjarja ndodhi në lagjen ‘Laçaj’ të këtij qyteti.

“BalkanWeb” mëson se banesa, në pronësi të Gazmend Laçit, është përfshirë e gjithë nga flakët dhe për pasojë është djegur totalisht për 30 minuta. Fatmirësisht nga flakët nuk ka pasur persona të lënduar.

Po ashtu ka dyshime se shkak i zjarrit të jetë bërë një luhatje e energjisë elektrike./BW