Rajoni

Skena horrori në Greqi, gjenden trupa të copëtuar emigrantësh të hedhur në hekurudhë

Udhëtarët e trenit në linjën hekurudhore në Komotini të Greqisë, kanë parë skena horrori, pasi kanë gjetur disa trupa të prerë e të copëtuar.

Sipas mediave vendase, dyshohet se ata janë vrarë gjatë natës së kaluar dhe sipas informacioneve paraprake dyshohet të jenë emigrantë.

Sipas policisë, personat janë shtypur nga treni i linjës Selanikut-Aleksandropolis.

Deri më tani, ende nuk dihet numri i viktimave.

Trupat u zbuluan nga udhëtarët e trenit këtë mëngjes në zonën e Filaka Rodopi.