Bota

Sulm terrorist ndaj një xhamie në Francë

Një agresor ka vendosur në objektiv një xhami në qytetin Colmar të Francës.

Në një deklaratë nga prefektura e Haut-Rhin bëhet e ditur se agresori në Colmar ka drejtuar automjetin e tij drejt xhamisë.

Lidhur me ngjarjen është nisur një hetim.

Prokurorja në Colmar, Catherine Sorita-Minard ka deklaruar se agresori ka plagosur veten me thikë në fyt dhe se do t’i nënshtrohet një operacioni në spital.

Poashtu bëhet e ditur se në xhami janë shkaktuar dëme materiale.

OPINIONE

INTERVISTA