Shqiperia

Vasili: 30 qershori i paligjshëm dhe faqe e zezë në historinë e Shqipërisë

Me anë të një postimi në rrjetin social facebook ish deputeti i Lëviszjes Socialiste për Integrim ka quajtur zgjedhjet e 30 qershorit si të pavlefshme dhe si turpi më i madh i Shqipërisë.

Në statusin e tij Vasili thotë se zgjedhjet me 13 tetor janë zgjidhja e vetme për shqiptarët dhe integrimin.

“KQZ kreu një veprim banditësh dje sepse zgjedhjet nuk i ndalin dot 4 kamikaxe të rilindjes nr KQZ. Edi Rama dhe rilindja gjallojnë vetëm përmes bojkotimit zgjedhjeve të lira e të ndershme dhe bojkotit të çdo formë të funksionimit të shtetit të drejtës”- u shpreh Vasili.

Ja postimi i plotë i Vasilit:

/Top Channel