Xhelal Svecla i bindet Izraelit sikur Xhaferr Deva Hitlerit: heq flamurin e Palestines nga Hoteli Grand

Ministri kuisling kosovar Xhelal Svecla i eshte bindur menjehere telefonates nga ambasada izraelite, pasi sot qytetaret e Kosoves cuan flamurin e Palestines ne Hotelin Grand.

Xhelali, vajza e te cilit shkollohet ne kolonine izraelite dhe sponsorizohet nga regjimi zionist, ka derguar menjehere policine per te larguar flamurin e Palestines nga Hoteli Grand.

Largimi i flamurit te Palestines eshte pjesa e pare e lojes “macja me miun” qe kosovaret kane vendosur te luajne sot me fuksat e Xhelalit dhe Albin Kurdit, ashtu sikur luanin kosovaret me Xhaferr Deven dhe kuislinget kosovare te Divizionit SS Skenderbej gjate Luftes se Dyte Boterore – kur bandat e Xhaferr Deves mbeshteten Hitlerin ne krimet e tij kunder cifuteve. Kosovaret sot kane vendosur te mos e mbeshtesin Xhelalin dhe gjenocidin e Izraelit, ashtu sikur refuzuan Xhaferr Deven ne 1944.

Sonte ne darke, gjate ndeshjes Izrael – Kosove, disa qindra tifoze kosovare jane pergatitur per sfida te reja ndaj regjimit kuisling te Vete Vendosjes se Albin Kurdit, Xhelal Svecles dhe Donika Gërvalla-Schwarz. Thirrjet “Rrofte Palestina” dhe flamujte palestineze sot pritet qe te mbushin stadiumin “Fadil Vokrri”.

Keta flamuj dhe brohorima pritet qe te trembin kolonet sllavo – izraelite dhe t’i japin Kosoves nje fitore spektakolare ndaj Izraelit. Edhe pse regjimi i Albin Kurdit dhe Mosadi izraelit po i terrorizon kosovaret me policine e antiterrorit dhe me burgje, ata sot qendrojne ne kembe sikur Vasil Laci kunder pushtuesit Viktor Emanuelin III dhe kuislingut fashist Shefqet Vërlaci ne 1941

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne