Ish Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka deklaruar dje në emisionin “Opinion” se reagimi i Policisë së Shtetit për arrestimin e Kastriot Myftarajt pas shkrimit për Vlahutin është i pa ligjshëm, jo proporcional dhe antikushtetues pasi Myftaraj nuk eshte hoxhë. Pra legjitimon arrestimin e hoxhallareve per fjalën e lirë por jo të islamofobit Kastriot Myftaraj./ Gazeta Impakt

76