Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fund të këtij sezoni

Trajneri francez, Zinedine Zidane në fund të këtij sezoni do të ofrojë dorëheqjen e tij nga posti i trajnerit të Real Madridit.

Zizou nuk do të pres shkarkimin nga Presidenti Florentino Perez, por do të largohet me dëshirën e tij, shkruan Don Balon.

Ai ka kontratë me Realin deri në vitin 2020, të cilën e kishte nënshkruar në fillim të këtij sezoni.

Në rast se ai largohet, atëherë kandidatët për ta zëvendësuar atë janë Joachim Low, Sarri, Mauricio Pochettino dhe Guti.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/sport/zidane-largohet-nga-reali-496947/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

45