ArkivaJuly 2018

Opinion Shqiperia

Pac fatin e Erionka Velisë

GJERGJI THANASI Për të ilustruar titullin e shkrimit do t’i ofrojmë lexuesit dy foto të Erionkës në 2 kohë të ndryshme. Në foto e parë Erionka pak më shumë se...

Bota

Arabia Saudite vazhdon të hapë kinema

Një tjetër firmë në Arabinë Saudite ka fituar lejen për të ndërtuar salla kinemash. Ministria e Kulturës dhe Informacionit e Arabisë Saudite njoftoi se...

Rajoni

Kosova po menaxhon mirë azilkërkuesit

Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, priti në takim shefin e ri të misionit të UNHCR-it në Kosovë, Erol Arduc, me të cilin bisedoi edhe për çështjen...

Shqiperia

Ndahet nga jeta Luan Hajdaraga

Për tre ditë do të mbushte plot 70 vjeç, por ka mbyllur sytë pas një sëmundje të rëndë që kaloi. Luan Hajdaraga, një personalitet mjaft i njohur në skenën...

Shqiperia

Promovohet kultura turke në Tiranë

Instituti “Yunus Emre” në Tiranë në bashkëpunim me Bashkinë Küçükçekmece të Stambollit ka organizuar aktivitetin kulturor dhe artistik me temë “Karvani i...

Bota

SHBA drejt konfrontimit me Iranin?

Sekretari i Mbrojtjes i SHBA James Mattis ka hedhur poshtë një raport lajmesh se Shtetet e Bashkuara po përgatisin sulm ushtarak kundër Iranit, duke e...