A po shfrytezojne agjenturat e NATO-s c’rregullimet mendore te Albin Kurtit per nje lufte ne Ballkan

Ne videon me siper Olsi dhe Frymzimi analizojne perleshjen e policise kosovare me grupet paramilitare serbe ne 24 shtator 2023 ne Banjske te Kosoves.
Ne video analizohet:
1. Gjendja mendore e Albin Kurtit sipas Sheshelit, serbofobia e tij dhe impakti i dhunes se burgjeve serbe ne gjendjen mendore te Kurtit
2. Identiteti kosovaro – cifuto – gjerman i ministres se jashtme te Kosoves, Donika Gërvalla – Schwartz
3. Grupet ekstremiste NATO-iste qe duan te hapin nje lufte kosovaro – serbe ne Ballkan
4. arsyet pse Olsi eshte anti-amerikan dhe jo anti-serb apo anti-rus
5. cilat ishin arsyet pse spiunazhi gjerman, britanik dhe amerikan lejuan grupin paramilitar serb te hyje ne Kosove dhe pse KFOR-i i lejoi serbet dhe nuk i ndaloi ata ne kufi
6. Roli i zarit te qeverise ukrainase, austriakut Gunther Fehlinger, themelues i Keshillit Evropian per Zgjerimin e NATO-s ne Kosove, Ukraine, Armeni, Austri dhe Moldavi ne radikilizimin e Albin Kurtit dhe kerkesen per lufte te NATO-s ne Ballkan
7. Pse nje lufte kosovare – serbe kercenon te djegi Ballkanin dhe kthej Kosoven ne nje Ukraine te dyte
8. Pse Perendimi vendosi te braktisi Armenine e krishtere dhe mbeshtesi Azerbajxhanin
9. Pse muslimanet kosovare nuk duhet te sulmojne te krishteret ortodokse te Kosoves, por duhet ti trajtojne si vellezer dhe ti integrojne ne jeten kosovare dhe pse Kosova nuk duhet te provokoje Serbine me lufte, lufte e cila do te sjelli rrenimin dhe ukrainizimin e Kosoves.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne