Shqiperia

Ngjarje e rëndë në Elbasan, 35-vjeçari qëllon me thikë vëllanë dhe kunatën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Elbasanit, ku vëllai ka qëlluar me thikë mbi të vëllanë dhe kunatën e tij. Policia ka bërë të mundur arrestimin e shtetasit Altin Illiu 35 vjeç, i cili ka plagosur me thikë të vëllanë G.Illiu dhe kunatën M. Illiu. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në lagjen “Brigada 17 sulmuese”. Të plagosurit ndodhet në spitalin e qytetit jashtë rrezikut për jetën.