EtiketeJemen

Bota

Kush e sulmoi aeroportin e Aden

Njësia qeveritare e shfaqur nga Riadi në Aden u shpërbë në një mijë copë të Mërkurën kur qeveria e re u godit drejtpërdrejt nga shpërthime në shkallë të gjerë...

Bota

Vriten 5 britanikë në Jemen

Lëvizja popullore jemenase Ansarullah njoftoi se në përleshjet mes ushtrisë së Jemenit dhe komiteteve popullore me mercenarët sauditë në provincën Nexhran në...

Bota

Mashtrimi i publikut në lidhje me Jemenin

Pavarësisht faktit se kanë kaluar tre muaj pas Traktatit të Stokholmit për Paqen në Jemen, është zbuluar se kjo marrëveshje është bërë me përpjekjen për të...

Bota

Tragjedia e Jemenit pasqyrohet në mure

Artistja nga Jemeni, Hayfa Sebya, është duke i rezistuar luftës dhe rrënimeve nëpërmjet artit. Me vizatimet e saj ajo në mure tregon tragjedinë e përjetuar nga...