EtiketeProtesta

Shqiperia

Protesta e nesërme dhe 10 pikat e saj

1– Një protestë ku nuk do të flisnin as Luli dhe as Monika, për të mos lënë shijen se duan të heqin dikë nga karrigia për ta rrëmbyer vetë atë. 2– Një protestë...

Bota

Zgjerohen protestat në Arabinë Saudite

Qytetarët e Arabisë Saudite po shfrytëzojnë shërbimet e rrjeteve sociale, për të shprehur zemërimin e tyre ndaj qeverisë për rritjen e çmimit të benzinës dhe...

Opinion

Dy qëndrime në lidhje me Iranin

nga Alptekin Dursunoğlu    Në të dyja qëndrimet që janë mbatur në lidhje me protestat në Iran përmbajnë të vërteta të pamohueshme. Megjithatë, vetëm njëra...

Bota

Protesta në Bruksel për Jerusalemin

Protestuesit e mbledhur në kryeqytetin Bruksel të Belgjikës protestuan ndaj vendimit të ShBA-së për njohjen e Jerusalemit si “kryeqytet i Izraelit”...

Rajoni

Protestë kundër Trumpit në Bruksel

Mijëra persona protestuan kundër ardhjes së presidentit amerikan Donald Trump në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, i cili para zgjedhjes së tij si president e...

Shqiperia

Ja skenari i protestës në Kavajë

Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së, Lulzim Basha me krerët e partisë në rrethe. Në takimin, i cili ka zgjatur rreth 50 minuta, është diskutuar për protestën...

Bota

Protesta anti-amerikane në Britani

Banorët e Londrës, kryeqytet i Britanisë së Madhe, kanë mbajtur një protestë, duke dënuar shkeljet e të drejtave të njeriut në Amerikë. Protestuesit kanë...

Bota

Protesta kundër Trump në Londër

Mijëra qytetarë britanikë kanë protestuar të shtunën në Londër kundër politikave të presidentit të SHBA, Donald Trump. Siç njofton rrjeti televiziv Press TV...

Bota

Protesta kundër NATO-s në Berlin

Një numër i kundërshtarëve të NATO-s kanë protestuar sot në Berlin kundër politikave të kësaj organizate. Sipas agjencisë së lajmeve Mehr, kundërshtarët e NATO...

OPINIONE