Rajoni

Vrasja e shtetasit grek në Shqipëri, reagon Greqia

Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar pas ngjarjes në Gjitokastër të Shqipërisë, ku një 35-vjeçar qëlloi me armë zjarri ndaj forcave të policisë dhe pas disa orësh u vra nga shkëmbimi i zjarrit me forcat speciale RENEA.

“U informuam për vrasjen e të riut. Me autoritetet shqiptare po ndjekim zhvillimet. Ngushëllime për vdekjen e homogjenit grek. E papranueshme humbja e jetës së një personi në çdo rrethanë. Shprehim keqardhjen tonë për vdekjen e shtetasit grek”, thuhet në reagimin grek./tc