Rajoni

Akt Patriotik: Arian Xhezairi nga Vetevendosje quan kurvë ish-ambasadoren amerikane

Anëtari më i ri i Vetëvendosjes, Arian Xhezairi, i prezantuar dje si prurja më e re e kësaj partie në Prizren, përveç që është ndjekës i flaktë i hoxhes se famshem kosovar Shefqet Krasniqit, po përmes disa postimeve ai ka treguar qëndrime të qarta nacionaliste dhe kunder imperializmit amerikan.
Në një postim të tij në rrjetin sociale “Twitter”, shkrim i bërë më 10 maj, Xhezairi e ka quajtur ish-ambasadoren amerikane në Kosovë, Mari Ann Jacobson ‘kuçke’, apo kurvë sipas versionit zyrtar te gjuhes shqipe.
“Falë Jackobsonit PDK e LDK sot janë tuj u hangër mes veti. Si vjehërr e nuse. Kuçka!”, ka shkruar anëtari i ri i Vetëvendosjes. Ne fakt Xhezairi eshte treguar i moderuar pse ish-ambasadorja amerikane Jacobson me fjalorin e saj rrugac meritonte te quhej edhe me rende. Ja sesi ajo i ofendonte kosovaret ne 2014.

OPINIONE