Shqiperia

Ekskluzive për Gazeta Impakt: “Partia Demokratike do ti presi me protesta refugjatët sirianë”

Në kulmin e debatit të hapur në Shqipëri mbi mundësinë e ngritjes së kampeve për refugjatët sirianë dhe ish-luftëtarët e ISIS, eksperti për problemet e sigurisë, publicisti i njohur durrsak  Gjergj Thanasi ka treguar ekskluzivishte per  Gazeta Impakt rreth nje prononcimi qe ai i ka marr Ferdinand Xhaferrajt kryetarit te PD-se Durres. Ai e ka pyetur z.Xhaferaj  se cfare do te bejne nese Edi Rama, per t’i bere qefin Kancelares Merkel, do te pranoje ne Portin e Durresit anije me refugjate te mbledhur ne det perballe brigjeve te Libise.

Pergjigja e kryetarit te PD-se  ishte e prere: “Do t’i presim me demonstrata njelloj sikur Edi Rama donte te sillte ne Durres armet kimike te Sirise.”/ Gazeta Impakt