Rajoni

Gjendet i vrarë në makinë, shoferi i ish-zv/kryeministrit

Paraditen e së premtes, pranë sheshit kryesor të Tetovës është gjetur i v.r.arë Fatmir Tahiri i datëlindjes 1962 banues në Tetovë. Trupi i pajetë është gjetur i v.r.arë me ar.më zja.rri në veturën e tij në afërsi të shtëpisë ku ai banonte në Tetovë.

Personi i v.r.arë ka qenë ish-shoferi ish-zëvendëskryeministrit Hazbi Lika dhe për momentin ishte i punësuar në Sektorin e Urbanizmit në komunën e Tetovës.

Në xhamin e makinës është gjetur një vrimë e shkaktuar nga ar.më zjarri, por nuk dihet ende nëse kemi të bëjmë me një vr.a.sje apo vetëvr.asje.

Nga familjarët dhe komuna e Tetovës bëjnë të ditur se i ndjeri nuk ka pasur probleme familjare apo në punë.

Ne vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat e policisë dhe prokurorët e krimeve të rënda nga Prokuroria e Tetovës./shkodranews

OPINIONE