Shqiperia

Imam Armand Aliu lutet qe Edi Rama te shkoj ne burg me Saimir Tahirin

Imam Armand Aliu i cili po ndjek skandalin e mafies se droges qe bandat e Saimir Tahirit, Edi Rames dhe Rilindjes kane bere me tregtine e droges, se fundmi ka bere nje lutje ne internet.

Tani qe Sajmir Tahiri do te arrestohet dhe perfundoje ne burg me xhihadistet muslimane qe ai vete burgosi, imami kerkon qe edhe Edi Rama te perfundoj ne  burg me imam Genci Ballen dhe Bujar Hysen.

Nuk dihet nese imam Aliu paramendon qe Edi Rama pasi te hyje ne burg te behet zar i vellezerve mysliman, apo do te nisi namazin dhe lere katolicizmin, apo nese lutja e tij eshte thjeshte qe Edi Rama te perfundoj ne burg. Me poshte eshte lutja e imamit per islamofobin Edi Rama:

“O Allah, na bëj ta shikojmë Edi Ramën pas hekurave ashtu siç pamë vëllezërit tanë pas hekurave për faj të tij.”