Rajoni

“Nuk pranoj një shqiptar për kryeministër pa marrë parasysh çmimin”, Zaev: Qytetarët vendosin

Zoran Zaev ka deklaruar se nuk e pranon një shqiptar për kryeministër pa marrë parasysh çmimin. Këtë deklaratë lideri i LSDM-së e bëri mbrëmë në një intervistë për TV Telma.

“Unë kam thënë që nuk kam paragjykime për një kandidat të ndonjë etnie për ndonjë pozicion. BDI nuk vendos, qytetarët vendosin. Shantazhet nuk i pranojmë pa marrë parasysh çmimin” u shpreh Zoran Zaev.

Nga ana tjetër në Tv21 lideri i BDI-së, Ali Ahmeti u shpreh se BDI me 15 korrik do të jetë fitues në bllokun shqiptar dhe se Reçica e Vogël do të jetë më e famshmja në rajon./tpz

Etiketa

OPINIONE

INTERVISTA