Bota

SHBA, punonjësi në Facebook hidhet nga kati i katërt i kompanisë

Një punonjës në Facebook ka ndërruar jetë pasi u hodh nga kati i katërt i selisë qendrore të kompanisë në Menlo Park të Kalifornisë.

Siç raportojnë mediat lokale, policia e qytetit Menlo Park, e cila konfirmoi se incidenti ndodhi dje pasdite, tha se punonjësi ndërroi jetë pavarësisht ndihmës mjekësore.

Policia po ashtu theksoi se hetimi paraprak tregoi se nuk kishte “asnjë lojë të gabuar të përfshirë në vetëvrasjen e dukshme”.

“Ne u trishtuam kur mësuam se një nga punonjësit tanë ndërroi jetë sot më herët në selinë tonë në Menlo Park”, tha një zëdhënës i rrjetit social Facebook në një deklaratë.

Duke theksuar se kompania po bashkëpunon me policinë dhe po ofron mbështetje për punonjësit e saj, zëdhënësi tha se ata nuk kanë informacione të mëtejshme, ndërkohë familja e viktimës po njoftohet.

“Shpresojmë të sigurojmë një përditësim kur të mësojmë informacione shtesë nga zbatimi i ligjit”, tha deklarata./AA

OPINIONE

INTERVISTA