Bota

Shpërthim vetëvrasës pranë Rafah / Vritet një komandant i Hamasit

Burime palestineze të enjten kanë njoftuar për një shpërthim vetëvrasës në afërsi të vendkalimit kufitar midis Gazës dhe Egjiptit.

Sipas agjencisë së lajmeve Filistine Aljum, në shpërthimin vetëvrarës në mëngjesin e së enjten në vendkalimin kufitar Rafa, në jug të Rripit të Gazës, një pjesëtar i forcave të armatosura u vra dhe disa të tjerë u plagosën. Sipas kanalit televiziv Al Mejadin, Brigadat Izedin Al Kasem kanë njoftuar për martirizimin e një komandanti të këtyre forcave si pasojë e një shpërthimi vetëvrasës nga një element terrorist në lindje të Rafas./ PT

OPINIONE