EtiketeBenny Gantz

Bota

Izraeli mbyll kufirin me Gazën

Izraeli vendosi sot të mbyllë vendkalimin kufitar Karem Abu Salem, rruga kryesore tregtare e Gazës, për të gjitha hyrjet përveç ndihmës humanitare dhe naftës...