Shqiperia

VIDEO/ Zjarri në një magazine, tymi mbulon kryeqytetin

https://www.youtube.com/watch?v=dQoqZoKwHfg

 

Një magazinë elektroshtëpiakesh është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të hëne në qendër të kryeqytetit.

Ngjarja ndodhi në fillim të rrugës “Bardhyl”. Në shtëllungë tymi mbuloi hapësirën përreth për disa minuta. Forca zjarrfikëse dhe policia mbërritën në vendin e ngjarjes dhe bënë të undur shuarjen e zjarrit. Nuk dihen ende rrethanat e rënies së zjarrit në magazinë.