Voskopojë, gjendet një predhë e Luftës së Dytë Botërore

Një predhë që dyshohet se i përket Luftës së Dytë Botërore është zbuluar gjatë punimeve të rrugës në Voskopojë. Predha është e përmasave të mëdha dhe ka shkaktuar panik tek banorët e zonës. Predha u zbulua gjatë punimeve të rrugës që të çon drejt Kampit. Në vendin e ngjarjes ka mbërritur policia, e cila ka rrethuar zonën me shiritin e sigurisë dhe po kryen procedurat e mëtejshme.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne