Bota Islamofobi

Kapet sulmuesi që terrorizoi punëtoren turke në Gjermani

Kapet personi i armatosur që sulmoi dje (17.7.2018) biznesin turk “Stefans” të nënshtetasit turk Alper Jëlldërmaz (Yıldırmaz) në qytetin Heilbronn të Gjermanisë.

Në deklaratën me shkrim të bërë nga policia e Heilbronn-it, bëhet e ditur se sulmuesi, që hyri në dyqan dhe shkrepi 6 herë pistoletën pa fishekë ndaj punëtores turke, që gjendej në banak, u kap në një fushë të zbrazët.

Sulmuesi ishte një 30 vjeçar nënshtetas gjerman me origjinë polake./ trt

OPINIONE