Rusia thotë se sanksionet që Shtetet e Bashkuara, Kanadaja dhe Bashkimi Evropian kanë imponuar ndaj saj, lidhur me sulmin rus të vitit 2018 ndaj tre anijeve ukrainase, bashkimit të Krimesë me Rusine dhe aktiviteteve ruse në Ukrainën Lindore, nuk do të mbeten pa përgjigje, transmeton voa.

 

 

16