Shqiperia

Basha thirrje Ramës: Mos u fshih më, BE të ka refuzuar koha të mbash përgjegjësi

Kreu i opozitës Lulzim Basha, i është përgjigjur sërish kryeministrit Rama, pas postimit të tij në rrjete sociale, ku ka postuar një deklaratë të kryeministrit Italian Giuseppe Conte, i cili e quan gabim historik mos hapjen e negociatave.

Në reagimin e radhës Basha i bën thirrje Ramës që mos luaj më me lojëra fjalësh dhe mos fshihet, pasi tashmë të gjithë shqiptarët e kanë të qartë se BE e ka refuzuar atë dhe Rilindjen, prandaj është momenti që qeveria të mbajë përgjegjësi.

LEXO EDHE  “Ishte i veshur me të bardha”, i iku djali në Siri, nëna mes lotësh: Para 3 ditësh erdhi në fshat, nuk na takoi

Ja postimi i Bashës:

Kot fshihesh me lojëra fjalësh. Nuk ka citat në botë ti mbulojë dështimet e tua. Pikë. BE të ka refuzuar ty! Mbaj përgjegjësi

/Boldnews/

OPINIONE

INTERVISTA